Konya Diş Beyazlatma İşlemi & Fiyatları

Konya Diş Beyazlatma İşlemi

Günümüzde estetik bir gülüş her insan için son derece önem taşımaktadır. Işıl ışıl parlayan beyaz dişler pek çok kişinin özgüvenini yerine getirir. Dişler, zaman içinde çay ve kahve tüketmekten ve yetersiz temizlik işlemlerinden dolayı sararabilir. Ancak sararan dişleri beyazlatmak ve güzel bir gülüşe sahip olmak mümkün!

Konya'da Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Konya’da diş beyazlatma işlemi, dişlerin yapısına bağlı olarak iki üç seans arasında uygulanabilmektedir. Bunun için jelle beyazlatma ve lazer yöntemiyle beyazlatma olmak üzere iki yöntem vardır. Her iki yöntemde de, öncelikle diş etlerini korumak amaçlı bir koruyucu jel sürülür. Diş hekimi, ağız içindeki yumuşak dokulara zarar gelmemesi için özellikle dişleri yanak ve diş etlerinden izole etmektedir. Ardından dişler, jel ile beyazlatılacaksa jel diş dokusuna uygulanır. Bu işlem yaklaşık 15 dakika sürer ve üçer defa yapılır. Eğer lazer yöntemi kullanılacaksa, belirli kimyasal ürünler, diş yüzeylerine uygulanır. Bir süre beklendikten sonra ise lazer ve UV ışınları ile beyazlatma işlemine başlanır ve belli bir süre sonra işlem tamamlanmış olur. Kimi zaman bu iki işlem bir arada kullanılabilmektedir.

Diş Beyazlatma Tedavisi İstiyorsanız Hemen İletişime Geçin!

Diş Beyazlatma İşleminin Zararı Var mıdır?

Konya Diş Beyazlatma İşlemi & Fiyatları
Konya Diş Beyazlatma İşlemi & Fiyatları

Konya diş beyazlatma işleminin kalıcı bir zararı tespit edilmemiştir. Ancak diş dokusu aşırı geçirgen olduğunda kişiden kişiye fark gösterecek şekilde diş beyazlatma işlemi hassasiyete yol açabilmektedir. Bu hassasiyet durumu bir gün içinde kaybolmaktadır ve kalıcı değildir.

Konya Diş Beyazlatma İşleminin Fiyatları Nedir?

Diş beyazlatma operasyonu kullanılacak yönteme göre farklılık göstermektedir. Lazer yöntemi kullanılarak diş beyazlatma daha yüksek ücretli olup, jeller yardımı ile diş beyazlatmanın ücreti daha düşüktür.

Konya Diş Beyazlatma İşlemi & Fiyatları
Konya Diş Beyazlatma İşlemi & Fiyatları

Diş Beyazlatma İşlemi Ne Kadar Süre Etkisini Korur?

Konya Diş Beyazlatma İşlemi & Fiyatları
Konya Diş Beyazlatma İşlemi & Fiyatları

Diş beyazlatma işleminden sonra kalıcılık durumu kişini diş yapısı ve tükettikleri ile ilişkili olmakla birlikte, dişlerine özen gösteren biri için ortalama 2-3 yıl kadar etkisini korumaktadır. Bu süreçte çay, kahve tüketiminden kaçınmak ve sigara içmemek bu süreyi arttırabilir.

Diş Beyazlatma S.S.S.

Herkesin diş yapısı ve doğal diş rengi farklıdır. Bu sebeple beyazlama işlemi sonucunda herkeste aynı görüntü ortaya çıkmaz. Bazı dişlerde, beyazlama işleminden hemen sonra parıltı fark edilirken, bazı dişlerde günler sonra sonuç verir. Bu durum dişlerdeki sarılaşma miktarına ve doğal diş rengine göre farklılık göstermektedir.

Diş beyazlatma işleminin ardından özellikle ilk hafta dikkat edilmesi gereken birkaç faktör vardır. Bunlar şu şekildedir:

  • Çay, kahve, kırmızı şarap, vişne suyu tüketmemek
  • Sigara tüketimini durdurmak
  • Çok sıcak ya da çok soğuk içecek ve gıdalara bir gün boyunca ara vermek
  • Soğuk hava ile temastan kaçınmak
  • Asitli içecekler tüketmemek
  • Dişleri fırçalarken yumuşak uçlu bir fırça kullanmak
  • Kürdan, diş ipi gibi maddeler kullanmamak
  • Ağız gargaraları kullanmamak

Konya Diş Beyazlatma ile ilgili bilgiler

Sigara, çay, kahve ve  asitli içeceklerin fazla tüketimi, eski dolgu, protez ve kaplamalar, antibiyotik kullanımı veya aşırı florid tüketiminden dolayı dişlerde lekelenmeler oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda beyazlatma işlemi ideal bir diş estetiği uygulaması olarak öne çıkmaktadır. Gülüş estetiğine önem veren kişiler sıklıkla diş beyazlatma konusunda “ evde diş beyazlatma nasıl yapılır? ”  ”anında diş beyazlatma “ gibi arayışlara yönelseler de doğru olan yöntem bir diş hekimi ne başvurmak olacaktır. 

Diş beyazlatma lazer destekli ve klinik ortamda gerçekleştirilebileceği gibi diş hekimi tarafından hazırlanan plaklar sayesinde evde de yapılabilmektedir.  

Uygulanmasına başlanmadan önce dişte oluşmuş olan lekelerin kaynağının tespit edilmesi gerekir. Diş hekimi tarafından yapılacak muayene neticesinde dişteki lekelerin çürük kaynaklı olup olmadığı değerlendirilmelidir. Gerekli çürük tedavisi ve kanal tedavisi uygulamaları yapıldıktan sonra beyazlatma uygulaması yapılması ileride yaşanabilecek sorunların üzerini örtmek yerine kalıcı tedaviler yapılmasına olanak sağlar. 

Uygulama hakkında detaylı bilgiler almak için Diş Hekimi Ahmet Dikici ile iletişime geçebilir kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Diş Hekimi Ahmet Dikici’den detaylı bilgiler almak için Whatsapp Randevu hizmetimizi kullanabilirsiniz.

Bu sayfada yer alan bilgilerin tamamı hasta bilgilendirmesi amaçlıdır. Kesinlikle tedavi yerine geçmez. Düzenli diş bakımı ve 6 ayda bir yaptıracağınız kontroller ile sağlıklı bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Diğer tedavilerimiz hakkında bilgiler almak için Tüm Tedavilerimiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Diş Şikayetleriniz & İletişim İçin
Formu Doldurabilirsiniz