Diş Eti Tedavisi Konya - Plastik Periodontal

Konya Diş Tedavisi

Ağız hijyenine dikkat edilmemesi durumunda, genetik rahatsızlıklar, bazı hastalıklardan ya da hastalıkların tedavi süreçlerinde diş ve diş etlerimiz olumsuz etkilenebilir. Bu süreçte diş etlerinin görünümünün bozulması, diş etlerinin çekilmesi ya da renk değişimlerinde bu tedavi uygulanabilir. Hem ağız sağlığınız bakımından hem de estetik kaygılardan ötürü bu tedavi yapılabilmektedir. Gülüş tasarımı olarak bilinen bu tedavi; çekilmiş diş etleri, açılma yaşanmış diş etleri, diş etlerinize gömülmüş dişleriniz, kemik ve doku kaybı yaşanmış çene kemikleriniz için alternatif çözümler sunar. Konya plastik periodontal tedavi seçenekleri bakımından zengindir.

Diş Eti Tedavisi Yaptırmak İstiyorsanız Hemen İletişime Geçin!

Periodontal Tedavi Nasıl Yapılır?

Diş Eti Tedavisi Konya - Plastik Periodontal

Aslında yukarıda belirttiğimiz gibi gülüş tasarımı tedavisi de dediğimiz için estetikle ilgili bütün uygulamalar bu tedavi kapsamında sayılabilir. En çok tedavi edilen rahatsızlık ise diş eti çekilmesiyle diş köklerinin açığa çıkma şikâyetidir. Konya plastik periodontal tedavi kliniklerinde sayacağımız işlemleri rahatlıkla yaptırabilirsiniz.  

Plastik Periodontal Tedavinin Faydaları

En büyük faydası şüphesiz ki kişinin sosyal yaşamına sağlıklı bir şekilde devam edebilmesidir. Çünkü bir insan için sosyal hayatında olmazsa olmaz olan şey öz güvendir. Bu tedaviler sonrasında çevrenize güvenle gülebileceksiniz.

Diş Eti Tedavisi Konya - Plastik Periodontal

Diş Eti Tedavisinde Neler Yapılır?

Diş Eti Tedavisi Konya - Plastik Periodontal
  1. Doku Greftleri: Kullanılmamaktan kaynaklanan çene kemiğinin erozyona uğrayıp, incelip güçsüzleşmesi.
  2. Diş Eti Çekilmesi: İltihap, genetik yatkınlık ya da ağız hijyenine dikkat edilmemesi sebebiyle diş etinin çekilmesi diş köklerinin ortaya çıkmasıdır.
  3. Diş Taşı Temizliği: Zaman içerisinde dişlerde oluşmuş, sert yapıların temizlenmesi işlemidir. Böylelikle dişler daha sağlıklı görünecektir. Ayrıca çürüme başlangıcı da engellenecektir.

Diş Eti Tedavisi S.S.S.

  1. Kuron Uzatma: Dişlerin küçük göründüğü durumlarda bu dişler bazı malzemelerle yükseltilir ve estetik bir görünüm sağlanır.
  2. Flep Operasyonu: Dişler ile diş etlerinin ayrılmaya başladığı noktalarda derin yarıklar oluşur. Ağız hijyenini tehlikeye atan bu durumlarda bu işlem uygulanır.
  3. Gingivektomi ve Gingivoplasti: İltihap, genetik miras ve ilaç sebebiyle oluşabilecek diş eti büyümelerini engelleyen bir işlemdir.
  4. Kök Yüzeyi İşlemleri: Sağlıklı kök yüzeylerinde meydana gelen diş taşlarının temizlenmesi işlemidir. Böylelikle dişleriniz daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Bu işlemlerin bazıları doğal yöntem sayılabilecek diş telleri ile giderilebilirken bazıları için ise plastik müdahale gerekecektir. Bu konuda diş hekiminiz en doğru yönlendirmeyi yapacaktır.

Diş Eti Tedavisi ile ilgili Bilgiler

Sağlıklı bir gülümseme herkesin hakkıdır. Dişeti hastalıkları tedavisi olarak da bilinen cerrahi müdahaleler, gülüş tasarımı uygulamalarında da kullanılmaktadır. Plastik periodontal tedavi ile gülümseme sırasında diş etlerinin aşırı görünmesi, diş eti seviyelerinde ki farklılık ve renk değişimleri tedavisinde kullanılır. Diş etlerinin boylarının ayarlanması ve kişiye güzel bir gülümseme kazandırılması plastik periodontal cerrahi ile gerçekleştirilir.  

Dişleri çevreleyen diş eti ve alveol mukoza miktarındaki, konumundaki veya morfolojisindeki bozuklukları düzeltmek amacıyla uygulanan cerrahi işlemler olarak hekimler tarafından hastalara uygun şekilde planlanacaktır. Periodontal hastalıklar, önlenebilen ve kontrol altına alınabilen hastalıklardır. Tedavide esas amaç, iyi bir ağız hijyeninin sağlanması, erken tanı ve doğru tedavi yaklaşımının sağlanmasıdır. Plastik periodontal tedavi, uygulanmadığı takdirde diş kayıplarına ve ciddi diş eti hastalıklarına neden olacaktır. Ayrıca düzgün bir ağız ve çene yapısına sahip olmak isteyenler için uygulanması avantajlı tedaviler arasındadır.  

Diş Şikayetleriniz & İletişim İçin
Formu Doldurabilirsiniz