Dt. Ahmet Dikici Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği - Konya Diş Hekimi

Konya İmplant Tedavisi - İmplant Fiyatları

Konya İmplant Tedavisi

Konya implant hizmeti veren kliniğimiz, uzun zamandır hastalarına diş implantı hizmeti vermektedir. Bazı nedenlerden dolayı ağızlarında eksik dişleri bulunan hastalarımıza, tekrar eski diş görüntüsü geri kazanmaları ve aynı zamanda ağızlarındaki dişlerin daha estetik ve güzel görünmesi için, profesyonel bir şekilde hekimlerimiz implant hizmeti sunmaktadır. Uzun yıllardır implant tedavisi yapan özel diş kliniğimiz, alanında uzman hekimler tarafından diş implantı hizmetini sizlere vermektedir. İmplant esnasında kullanmış olduğumuz titanyum maddesi, doku ile hiç bir reaksiyona girmemekte ve biyouyumluluğu bulunan bir maddedir.

Diş köklerinize yerleştirilen bu madde ileri zamanlarda oynama ve sallanma yapmamaktadır. Kliniğimiz Konya diş implantı hizmetini aynı zamanda, son teknolojiye sahip ekipmanlar ile ve minimum ağrı ile sizlere sunmaktadır. Belli zaman sonra ise ağrılarınız ortadan kalkmaktadır.

Konya İmplant - Diş İmplantı Güvenilir midir?

Konya’da implant tedavisi yapan kliniğimiz, hem kullanmış olduğu implant malzemesi ile hem de deneyimli hekimlerin sizlere kaliteli hizmetleri ile oldukça güvenilir şekilde verilmektedir. Diş implantı yaparken kullanmış olduğumuz titanyum maddesi, yaklaşık olarak hekimlikte 50 yıldır kullanılan ve oldukça güvenilir olan bir malzemedir.

Konya İmplant - Diş İmplantı Hangi Hastalara Yapılmaz?

Konya İmplant tedavisi yapan bir klinik olarak her zaman sizlere uygun fiyatlar ile diş implantı hizmeti vermekte ve aynı zamanda kaliteden ödün vermemekteyiz. Kliniğimiz diş implantını gelişi güzel değil, oldukça dikkatli şekilde yapmaktadır.Diş hekimlerimiz ise hastaya uygun olup olmadığını düşünerek ve kendisinin sağlığını hiç bir tehlike altına atmamak zihniyeti ile yapıyor olması, hastalarımızı ne kadar önemsediğimizi göstermektedir.

Konya İmplant Fiyatları

Konya implant fiyatları, implant yapılacak hastanın ağız yapasından kullanılacak implant markasına göre değişiklik göstermektedir. Siz de konya implant fiyatlarını öğrenmek ve bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Kaliteden ödün vermeyen ve her zaman için hastalarına uygun fiyatlarla diş implantı hizmeti veren kliniğimiz, sağlığınızı önemsemekte ve bu doğrultuda sizlere hizmet sunmaktadır. Diş implantı gibi çok sayıda farklı hizmetlerimizden de ekonomik fiyatlar ile yararlanmaktasınız. Zirkonyum kaplama, diş kristali, gömülü diş çekimi gibi daha birçok farklı hizmetlerimizden de diş implantı gibi tedavilerden yararlanmaktasınız. Kliniğimizın kaliteli diş hekimlerinden alacağınız diş implantı hizmeti sizlere farklı avantajlar sağlamaktadır.

Diş İmplantı Sıkça Sorulan Sorular

Diş implantı güvenilir midir?

İmplant yapımında kullanılan titanyum maddesi doku ile hiçbir reaksiyona girmeyen ve biyouyumluluğu oldukça yüksek bir metal yapıdır.Titanyum diş hekimliği nde yaklaşık 50 yıldan beridir kullanılıyor. İyi bir planlama, tecrübeli bir ekip ile sterilizasyonu yeterince iyi olan bir ortamda yapılan gerçekleştirilen tedavilerin hastalar tarafından da iyi bir bakıma tabi olurlarsa başarı oranları oldukça yüksek olmaktadır.

Hangi hastalara implant yapılmaz?

Herhangi bir sistemik hastalığı olan hastaların doktorundan alacağı konsültasyon bilgileri neticesinde Diş Hekimi Ahmet DİKİCİ değerlendirmesi ile karar verilir.

Hangi durumlarda implant yapılır?

Gerek tek diş gerekse tüm dişsizliğe kadar bütün hastalarımızda uygulanabilecek bir tedavi yöntemidir. Başarılı bir tedavi ile hastalarımız ömür boyu kulanabilirler. Tüm diş eksikliği olan hastalarımıza tamamen sabit olan protezlerin yanı sıra üst yapısı hareketli protezler de yapılabilir. Her insanda implant yapılamayabilir; kemik boyu kalınlığı, bazı dokulara yakınlığı sebebiyle bazı hastalarımızda uygulanamayabilir. Arka dişleri olmayan hastalar sabit protez isterlerse bu ancak implant ile mümkün olabilir.

İmplant nasıl uygulanır?

Öncelikle iyi bir şekilde muayene edilmelidir, panoramik film yanısıra, dental tomografi de alınabilir. Bir planlama yapıldıktan sonra ameliyata başlanır. Ameliyat lokal anestezi altında yapılır. Her implant yaklaşık 10-20 dk sürer. Ameliyat sırasında implantlar kemik içine yerleştirilir, dikişler atılır. Bu operasyon sırasında kemik grefti veya sinüs operasyonu  gerekebilir. Yerleştirildikten sonra 2 ay ile 6 ay arası bir bekleme ( kemik ile kaynaşması için) gerekir. Bazı durumlarda operasyondan hemen sonra da üst protezler yüklenebilir.

İmplant ile ilgili Bilgiler

Deneyimli diş hekimlerimizin iyi bir planlama ve titiz çalışmaları sonucunda dişlerinize, implant tedavisi güvenilir ve aynı zamanda uygun fiyatlar ile yapılmaktadır. İmplant sonrasında hastalarımızın dişlerini düzenli olarak fırçalamaları ve bakımlarını yapmaları ise, çok uzun zamanlı olarak implantlarını kullanmalarını sağlamaktadır.

Siz de ekonomik fiyatlar ve aynı zamanda, yıl sonuna kadar indirimli olarak Konya İmplant kliniğimizın diş implantı hizmetinden yararlanabilir ve kolay ödeme seçenekleri ile bu hizmeti kliniğimizdan alabilirsiniz. Güvenilir ve aynı zamanda kaliteden ödün vermeyen kliniğimiz, her zaman sizlerin memnuniyetini düşünmekte ve bu doğrultuda hizmet vermektedir.

Bu yüzden kliniğimizden diş implantı hizmeti almak isteyen hastalarımıza bazı sorular sormakta ve bu doğrultuda tedavinin uygun olup olmadığını söylemekteyiz.

Eğer kronikleşmiş bir ağız hastalığı sorununuz varsa, diş hekiminizden alacağınız onay doğrultusunda bu hizmeti almanız, sizin sağlığınız açısından daha önemlidir. Kliniğimiz bünyesinde görev yapan hekimlerimiz, diş implantına uygun görülen durumda ise, sizin tedavinizi güvenilir ve kaliteli şekilde yapmaktadır. Aşırı heyecanlı ve kronik kalp rahatsızlığı olan hastaların diş implantlarının yapılması ise, diş hekimlerimiz tarafından ayrı bir dikkat ve özen ile yapılmaktadır.

Konya İmplant – Diş İmplantı Yaptırmak İçin İrtibat Adresleri Nelerdir?

Güven ve kalite konusunda vermiş olduğu hizmetler ile kendisini ispat etmiş olan Konya implant kliniğimiz, hastalarına kolay iletişim adresleri sunmaktadır. Uygun fiyatlarla ve indirimli olarak kliniğimiz ile irtibat sağlayabilir ve diş implantı tedavisini kliniğimizdan alabilirsiniz.

Bizlere şu şekilde ulaşabilirsiniz.

 • Özel diş kliniğimiz kurumsal olduğu için, bizlere şirket telefonlarımızı direkt olarak arayarak ulaşabilirsiniz.
 • Elektronik posta ile bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Müşteri temsilcimiz ile 7/24 irtibat kurabilir ve implant tedavisi için randevunuzu oluşturabilirsiniz.
 • Eğer dilerseniz web sitemiz üzerinden kliniğimiz hakkında ve aynı zamanda hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

İnternet sitemiz üzerinden kendi doktorunuzu seçebilir ve ücretsiz olarak muayene olabilirsiniz. Siz de özellikle iş adamlarının diş implantı yaptırmak için tercih ettiği kliniğimiza gelerek, hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Klinik olarak sadece diş implantı hizmetini değil, aynı zamanda kanal tedavisi ve lazer dolgu gibi diğer hizmetlerimizden de uygun fiyatlar ile faydalanabilirsiniz.

Konya İmplant – Diş İmplantı Yaptırmanın Avantajları

Diş implantı ile yemekleri daha rahat yiyebilecek ve çiğneyebileceksiniz. Gülüşünüz daha güzel ve estetik olacaktır. Aynı zamanda uzun süreli bir kullanıma sahip şekilde ağzınızda dişleriniz olacaktır ve çürüme gibi şeylerle karşılaşmayacaksınız.

İmplant Tedavisi Riskli Midir?

İmplant tedavisine başvuracak olan hastalar, tedavinin riskli yanları olmasından dolayı endişe duyabilir. Fakat implant tedavisi, uzman kişiler tarafından yapıldığında hiçbir şekilde risk barındırmayacaktır. Tam aksine memnuniyet duyacağınız bir tedavi şeklinin gerçekleşmesi sağlanmış olacaktır.

Kaybedilen diş yerine yapılan implant tedavisinin, ülkemizde başarılı şekilde gerçekleştirilmiş olduğunun altını çizebiliriz. Fakat burada tedaviden yararlanacak hastaların üzerinde önemle durması gerekecek bazı noktalar vardır. Özellikle implant tedavisinin sorunsuz bir şekilde kullanılabilir olması içinde ağız bakımına önem vermeniz gerekecektir. Çünkü kişinin ağız bakımına dikkat etmediği zaman, istenmeyen bazı komplikasyonların oluşması mümkündür.

İmplant Tedavisi Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

İmplant tedavisi avantajları, yaptıranlar açısından çok fazladır. Diş kaybının olsa bile implant tedavisiyle bu problemin üstesinden gelebilmeniz mümkün oluyor. Türkiye’de implant çalışmalarını yaptıranlar, sonuçtan fazlasıyla memnun kalmış olduğu görülüyor. Başarılı bir implant çalışmaları olduğu zaman kişiye sağlayacağı avantajları şu şekilde olacaktır;

 • Estetik ve sağlıklı diş görünüme kavuşma
 • Rahatlıkla yemek yiyerek içebilme
 • Özgüven kazanma

İmplant tedavisinin ayrıca kişiye sunacağı en önemli avantajlarından biri ise ömür boyu kullanılabilir özelliğe sahip olmasıdır. İmplant tedavisinin uygulandığı kişilerde en az 20 yıl boyunca sorunsuz kullanım durumu tespit edilmiştir. Tabi ki uzun süreli bir kullanımın oluşması, düzenli bir ağız bakımından geçecek olduğunu da unutmayın.

Lazer Destekli İmplant Nedir, Kimler İçin Uygundur?

İmplant çalışmalarında artık farklı tip işlemleri olabiliyor. Lazer destekli implant tedavisi onlardan biri diyebiliriz. Bu implant çalışmalarında ise son teknolojik özelliğe sahip olan lazer cihazlarından yardım alınarak işlemler tamamlanır. Bu işlem, kemik hacminin uygun olduğu her bir alan için geçerli olarak yapılabilir.

Lazer destekli bir şekilde implant tedavisi yapıldığı zaman normalden daha çabuk şekilde iyileşme sürecine girmeye başlamış olacaksınız. Aynı zamanda işlemler risksiz ve yüksek kalitede yapılmaya başlamış olacaktır. İşin bir diğer güzel diyebileceğimiz taraflarından biri de lazer destekli çalışmalarla, ameliyat sonrasında diş kullanımı kolaylaşır. İmplant tedavi çalışmasının tamamlanmasının ardından hastalar hiçbir sorun yaşamaz ve güvenle kullanımlarını da gerçekleştirmeye başlamış olur. Lazer destekli implant, maksimum 2 saat gibi bir süre içerisinde yapılarak başarılı olarak sonuçlanır.

İmplant Tedavisi Süreci Zor Mu?

Ağız içinde eksik dişlerin olması, kötü bir görünüme sahip olmasına neden olur. Eksik diş kusurlarının giderilmesi amacıyla implant tedavisi yapılır. İmplant tedavisinde, çene kemiğine takılan sabit ve hareketli protezler uzun süreli kullanım sağlar. Bu sayede yaşam boyu sorunsuz ve konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. İmplant tedavisiyle hastanın konuşma, yeme, içme fonksiyonlarını daha kolay yapması sağlanır.

Köprü ve uygunsuz olarak ifade edebileceğimiz protezler için konforlu bir alternatif olarak karşımıza çıkar. Böylece çiğneme, konuşma, yeme gibi tüm fonksiyonlarınızı gerçekleştirirken ağız içi kayma problemlerine neden olmaz.

İmplant Tedavisi Kimlere Yapılan Bir İşlemdir?

İmplant tedavisine dair birçok sorular olabiliyor ve bu sorularında cevabı aranıyor. En çok sorulan sorulardan biri bu tedavinin kimler için uygun olduğudur. İmplant tedavisi kimler için uygundur sıralamaya yaptığımızda;

 • Alt ve üst çenede hiç diş olmayanlar
 • Azı dişini kaybetmiş, arka bölgede diş olmayanlarda
 • Diş kaybı durumunda
 • Uzun- küçük diş uyumsuzluğu olan kişilerde tedavi işlemi başarılı şekilde yapılır.

Diş İmplant Tedavisi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş implant tedavisi, eksik olan dişlerin yerini tamamlayarak eski fonksiyonunu geri kazanmasını sağlayan bir uygulamadır. Çene kemiğine yerleştirilmiş olan yapay diş kökü, diş kayıplarının giderilmesine de yardımcı olur. Çene kemiğine uygulanacak vidanın, uygun yükseklik ve genişliğe sahip olması en çok dikkat edilecek konulardan biridir. Çünkü kemiğin kalitesinin implantın başarılı olmasında son derece etkili olduğunu söyleyebiliriz. İmplant tedavisine başlanmadan önce özellikle diş etlerinin sağlıklı olması da en çok dikkat edilecek önemli konulardan biri olarak karşımıza çıkar.

Kişinin kemik yapısı tedavi için uygunsa o zaman herhangi bir üst yaş limiti olmaz. İmplant süresi ise diş sayısına göre farklılık gösterebilir.

Diş İmplant Tedavi Süreci

Diş implantı, son zamanda uygulanan en önemli tedaviler arasında yerini alıyor. Tedavi işlemlerinin hastaya lokal anestezi adı altında yapıldığını belirtebiliriz. İmplantları hissetmeyecek ve işlem sırasında da bir ağrı duymayacaksınız. İmplant tedaisinin başarılı diyebilmesi için diş eti sağlığına önem verilmesi gerekir. Erken dönem bir iyileşmenin görülebilmesi içinde sigara kullanımından uzak durulması gerekir. Çünkü sigara kullanmak, diş ve diş etlerindeki enfeksiyon riskini açığa çıkarabilir.

Telefon
WhatsApp

Sana nasıl yardımcı olabiliriz?

Sorun mu yaşıyorsun?