Dt. Ahmet Dikici Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği - Konya Diş Hekimi

Konya Genel Anestezi - Sedasyon & Uyutarak Diş Tedavisi

Konya Genel Anestezi - Sedasyon

Diş çürükleri insanların sadece ağız ve diş sağlığını değil; aynı zamanda genel sağlığını, uyku düzenini ve psikolojisini de etkilemektedir. Bu nedenle varsa diş çürüklerinin tespit edildiği ilk andan itibaren en kısa sürede tedavi edilmesi gerekir. Genelde tedaviye uyum gösteremeyen çocuklarda, engelli bireylerde, aşılamayacak kadar ciddi tedavi korkusu olan kişilerde, haftalarca sürecek diş tedavilerini bir seansta bitirmek isteyen hastalarda önemli bir sağlık problemi yok ise, genel anestezi altında diş tedavisi yapılabilir.  

Halk dilinde narkoz denilen Genel Anestezi Tedavinin aşamaları şöyledir: 

Anestezi uzmanımız tarafından gerekli tetkikler için yönlendirme yapılır. İşlemi gerçekleştirecek profesyonel ekibimiz diş tedavilerini hasta biliçsiz bile olsa ağrısız geçirmesi için Narkotik Analjezikler kullanarak tamamlar. 

Hastanın uyandırılmasından ve tamamen kendisine gelmesinden sonra son kontrol yapılarak işlem bitirilir. 

Sahip olduğumuz çürük dişler onlara gerekli özenin gösterilmemesi, düzenli fırçalanmaması ve yemek sonralarında kalan artıkların temizlenmeyerek orada bakteri oluşturması sebebiyle zamanla daha da kötüleşerek önüne geçemeyeceğimiz ağrılara sebep olur. Büyüklerimizin onu yap geçer bunu yap geçer diyerek uygulamamızı istedikleri yöntemlerle ağrıyı biraz hafifletsek de, ertesi gün daha şiddetli bir şekilde kendini tekrarlar. Bu acıdan tamamen kurtulmanın yolu ona gerekli tedavinin yapılması en kötü ihtimalle çürük dişin çekilmesidir. Bunu diş ağrısı çeken herkes bilir. Bu ağrıyı yaşamak zorunda kalmamak ve mümkün olduğunca en erken sürede acıdan kurtulmak için diş hekimlerinin uygun gördüğü tedavi şekilleriyle bu mümkün olabilir. Bu yöntemlerden birisi de uyutarak diş tedavisi yöntemidir. Hastanın uyutularak tedavi edildiği bu işlemde hasta hiçbir acı ve ağrı hissetmeden tedavi süreci tamamlanır.

Konya Uyutarak Diş Tedavisi

Genellikle diş ağrısı çektiği halde tedaviyi reddeden çocuklarda uygulanan bu yöntem yaşlılarda ve saatlerce süren ağrılarıyla baş etmek istemeyen hastalarda uygulanır. Ağrıların acısız ve risksiz bir yöntemle tedavi edildiği uyutarak diş tedavisi, çok uzun seanslı tedavilerden farklı olarak çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşir. Doktorun ve hastanın şikayet etmeden çok keyifli bir şekilde gerçekleşen uyutarak diş tedavisi yöntemiyle endişe ve korkulara son verilir. Uzun diş tedavileri sırasında işkence gibi görünen işlemler bu tedavi yöntemiyle daha fazla kısalarak siz hiç bir şey hissetmeden doktorunuz ağrılarınızı gidermiş olacak. Diş hekiminin adını duyunca korkan çocuklarınız bu yöntemle tedavi edilerek sağlıklı ve ağrımayan dişlere sahip olabilecekler.

Hangi kliniklerde bu hizmeti bulabilirsiniz?

Tedavinin gerçekleşmesi için ihtiyaç olan tek şey, donanımlı bir hastane ve işlem anestezi gerektirdiği için anestezi ekibi ve olmazsa olmaz faktör olan diş hekimidir. Konya sedasyon ile tedavi yapılan önemli bir şehirdir ve tam teşekküllü hastanelere ve diş merkezlerine sahiptir. Siz de uyutarak diş tedavisi yöntemine karar verdiyseniz Konya seçimleriniz arasında ilk sıraya girebilir. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için diş tedavisi düzenli düzenli olarak yapılmalıdır.

Telefon
WhatsApp

Sana nasıl yardımcı olabiliriz?

Sorun mu yaşıyorsun?