Dt. Ahmet Dikici Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği - Konya Diş Hekimi

Konya Zirkonyum Kaplama & Diş Kaplama Fiyatları

Konya Diş Kaplama Tedavisi

Tamamen profesyonel ekipmanlar ile hizmet veren Konya zirkonyum diş kaplama kliniğimiz, sektörün önde gelen klinikleri arasında yer almaktadır. Vermiş olduğumuz zirkonyum diş kaplama ile artık gülüşünüz daha güzel ve estetik görünecektir. Fiyatlarımız kanal tedavisi ve implant gibi zirkonyum diş kaplamasında da oldukça uygun ve ekonomiktir. Yıl sonuna kadar kaplama diş fiyatları indirimlerimiz devam etmekte ve müşterilerimize ödeme kolaylıkları sağlamaktayız. Zirkonyum diş kaplama alanında ihtisas yapmış olan kliniğimizin hekimleri, her zaman için müşterilerinin memnuniyeti ölçüsünde hizmet vermektedir.

Kurumsal olarak hizmet veren kliniğimiz sadece zirkonyum diş kaplama hizmeti değil, aynı amanda çok sayıda farklı ağız ve diş hizmetleri sunmaktadır. Gömülü olan yirmilik dişlerinizi güvenilir şekilde çektiğimiz gibi, lazerle dolgu ve zirkonyum diş kaplama hizmetini de güvenli ve garanti kapsamı içerisinde vermekteyiz. Siz de kliniğimizden indirimli ve ekonomik fiyatlarla diş kaplama hizmeti almak isterseniz, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Konya Zirkonyum Diş Kaplama Özellikleri

Konya zirkonyum diş kaplama hizmeti veren kliniğimiz, hem kaliteli hem de oldukça uygun fiyatlar ile sizlere hizmet sunmaktadır. Daha önceleri insanlar dişlerine estetik yaptırmak için metal aparatlar kullanmaktaydılar ve bu kendilerine sıkıntı vermekteydi. Son zamanların en çok tercih edilen zirkonyum diş kaplama ile bu ortadan kalktı ve daha güzel gülüşlere sahip olmanız sağlandı. Kliniğimiz ise zirkonyum diş kaplama hizmetini farklı özellikler ile sizlere sunmaktadır.

Konya Zirkonyum Diş Kaplaması Avantajları

Kliniğimiz sadece zirkonyum diş kaplaması değil, aynı zamanda çok sayıda farklı hizmet sunmaktadır. Konya zirkonyum diş kaplaması tedavisini kliniğimizdan alanlar, beraberinde birçok avantajdan yararlanmaktadırlar.

Yararlanabileceğiniz avantajlar ise şunlardır.

 • Metal diş kaplamasının vermiş olduğu yapaylık, zirkonyum diş kaplaması ile ortadan kalkar ve kişinin dişlerine daha doğal ve gerçek görüntü verir.
 • Diş etlerinize hiç bir şekilde zarar gelmez ve kanamalar ortadan kalkar.
 • Uzun süreli ve dayanıklı bir diş kaplamasıdır.
 • Zirkonyum diş kaplaması ile diş eti çekilmeleri ortadan kalkar.
 • Kanal tedavisi sonrasında renginde değişme olan dişlerde de rahatlıkla zirkonyum diş kaplaması kullanılır.
 • Porselen dişlere göre kırılganlık özelliği oldukça azdır.

Konya Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Konya diş kaplama fiyatları başta zirkonyum olmak üzere kliniğimizden uygun şekilde alınmakta ve kolay ödeme seçenekleri ile ödenebilmektedir. Kliniğimizin kaliteli hekimlerininin profesyonelce sunmuş olduğu zirkonyum diş kaplama hizmeti sizlere, sene sonuna kadar çok güzel indirimler ile sunulmaktadır. Banka havalesi ve kredi kartı gibi güvenilir ödeme seçenekleri ile de hizmeti, kliniğimizden alabilmektesiniz. Her zaman için kaliteli ve aynı zamanda ekonomik fiyat politikası uygulayan kliniğimiz, Konya’nın merkezi konumunda bulunmakta ve oldukça tanınmaktadır.

Diş Kaplama Sıça Sorulan Sorular

Diş kaplamanın özellikleri nelerdir?

Kliniğimizin hizmetleri arasında yer alan zirkonyum diş kaplama özellikleri şunlardır.

 • Dişlerinizi zirkonyum ile kaplayarak hem gülüşünüz daha güzel oluyor, hem de diş etlerinize zarar gelmeden, dişleriniz estetik görüntüye sahip olmaktadır.
 • Zirkonyum kaplaması kullanırken gri metal yerine, beyaz renkte alaşım kullanmaktayız ve bu dişiniz ile uyumlu olmaktadır.
 • Kullanılan alaşım nedeni ile ışığı geçirme özelliğinin olması, sizlere ağzınızda doğal dişlerin duruyor hissi vermesidir.

En çok tercih edilen ve özellikle ön dişlerde görünüş olarak harika duran zirkonyum kaplama, bayanların en çok tercih ettiği hizmetlerin başında gelmektedir.

Siz de fiyat olarak oldukça uygun olan zirkonyum kron kaplama hizmetini, temsilcimizden randevu alarak yaptırabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Fiyatları Ne Kadar?

Kaplama yapılacak olan dişlerinizin az bir şekilde aşınması sonrasında verdiğimiz zirkonyum diş kaplama ile artık sizler de, harika gülüşlere sahip olacaksınız. Fiyat olarak şeffaf olan hizmetlerimiz, sizlere kaliteden ödün vermeden sunulmaktadır.

Ağzınızdaki dokular ile oldukça uyumludur ve kullanırken herhangi bir rahatsızlık vermez. Yemeklerinizi yerken rahat ederseniz ve ağzınızdan çıkma yapmaz. Siz de kaliteli hizmetlerimizden zirkonyum diş kaplaması ile faydalanabilirsiniz.

Zirkonyum diş kaplamanın ömrü ne kadardır?

Normal şartlarda her kuron ve/veya köprü restorasyonunun ortalama ömrü 5-7 yıl arasındadır. Ancak herhangi bir doku değişikliği (diş eti çekilmesi) olmazsa, hastanın ağız hijyeni iyi ise, daha uzun yıllarda kullanılabilir.

Zirkonyum diş çürüme yapar mı?

Kronlar, herhangi bir şekilde çürümezler. Ancak yeterli ağız ve diş bakımının sağlanmadığı durumlarda, zirkonyum altındaki diş çürüyebilir.

 

Zirkonyum koku yapar mı?

Zirkonyum kaplamalar da dişlere son donemde en çok uygulanan tedavilerden biridir. Bu kaplamaların koku yapması normal şartlarda görülmez. Kaplamaların koku yapması çoğunlukla ağız hijyeni eksikliğinden dolayıdır.

 

Zirkonyum diş kaplama doğal durur mu?

İyi bir tedavi ile zirkonyum alt yapılı porselenler, ön dişlerde dahi oldukça doğal durur estetik avantajının yanı sıra, oldukça sağlamdır. Bu sebeple diş hekimlerinin öncelikli tercihleri arasında yer alır.

Diş Kaplama ile ilgili Bilgiler

Zirkonyum; yapısı bozulmuş eski diş dolgularında, aşırı aşınmaya sahip dişlerin restorasyonunda ve ön implant üzerinde kullanılacak protezlerde kullanılan bir alaşımdır. Diş beyazlatma yöntemleri ile sonuç alınamayan ileri düzey renk değişimlerinin tedavisinde de zirkonyum kaplama sıklıkla tercih edilir. Ayrık diş, az çapraşık diş ve dönük dişlerin ortodontik tedaviye başvurulmadan düzeltilmesinde de zirkonyum tercih edilebilmektedir. Gülüş estetiği sağlamak için;  klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metal yerine uygulanan beyaz renkli bir alaşım olan zirkonyum uygulanmaktadır. 

Zirkonyum Diş Yaptıranlar; 

Doğal görünümü sebebiyle zirkonyumu tercih etmektedirler. Sahip olduğu ışık geçirgenliği özelliği dolayısıyla tıpkı sağlıklı dişlerde olduğu gibi doğal bir görünüm elde edilir. Sağlıklı dişlerin minesi ışığı tamamen geçirir. Işık geçirgenliği olmayan kaplamalar cansız ve yapay görünmektedirler. 

Zirkonyum kaplama nasıl yapılır? 

*Muayene ile dişte oluşmuş mevcut hasar tespit edilir. Zirkonyum kaplama gerektiren bir durum olup olmadığı Dt. Ahmet Dikici tarafından değerlendirilir.  

*Tedavi lokal anestezi altında gerçekleşir.   

*Anesteziyi takip eden ilk aşama dişin inceltilme işlemidir. Diş çevresi ve uçları; dişin üzerinde yerleştirilecek kaplamanın kaba ve ağız yapısına büyük gelmemesi için inceltilir.  

*Daha sonra ağız içi temizlenip dezenfekte edildikten sonra, diş ölçüsü alınır.  

*Hasta düşüncesi de alınarak ve doğal dişlerin rengi göz önünde bulunarak zirkonyum kaplama için renk seçimi yapılır. Böylece en doğal görünüm yakalanmaya çalışılır. 

*Zirkonyum kaplama dişiniz hazırlandıktan sonra geçici olarak yapıştırılır, 7 ile 10 gün arasında kullanılması sağlanır. Geçici olarak yapıştırma işlemi herhangi bir sorun yaşanması olasılığına karşı kolayca düzeltilebilmesi içindir. 

Tedavi işlemleri sırasında ağrı; 

Nadiren görülür. İnceltme işlemleri lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Takiben, diş renginde geçici bir kaplama uygulanır böylece sıcak ve soğuk hassasiyetinin önüne geçilir. Hastaların çok az bir kısmı hafif sızlama şikayeti bildirmiştir.  

Zirkonyum diş kaplamasının avantajları nelerdir?

 1. Zirkonyum diş eti ile uyumludur.
 2. Isı yalıtıcı özellikleri çok iyi olduğundan sıcak soğuk hassasiyeti yok denecek kadar azdır.
 3. Zirkonyum hem mekanik hem de kimyasal şekilde dişe tutturulduğu için çok sağlamdır.
 4. Sigara ve benzeri sebeplerden dolayı oluşan diş lekeleri ve diş taşı problemleri minimum seviyededir. 
 5. Zirkonyum diş eti problemi ve ağız kokusu ve tat bozukluğu yapmayan sağlıklı bir alaşımdır.
 6.  Zirkonyum diş kaplamanım ışık geçirgenliği sayesinde mat görüntü kaybolarak, daha doğal ve daha estetik bir görünüm sağlar.
 7. Vücuda en çok uyum sağlayan alaşım olduğu için diş eti hastalığı olan kişilerde rahatlıkla kullanılır.
 8. Ağız bakımı iyi yapılırsa diş eti problemleri oluşturmaz.
 9. Alerji riski minimum seviyededir. 
 10. Kimyasal olarak diş yapısına benzediği için doğal bir görüntüsü vardır.
 11. Zirkonyum, doğada bulunan ve insan vücuduna kesinlikle zarar vermeyen bir metaldir.

Diş kaplamasının uygulanışı

İlk seansta hastanın ağız panoramik filmi çekilir. Bir planlama yapılır. Diş kaplama süresi hastanın durumuna göre değişir. Eğer dişiniz sağlıklı, herhangi iltihap veya ödem yoksa yaklaşık bir hafta içerisinde üç seansta yeni dişler biter. Çürükler tedavi edilir, metal destekli porselenler ağızdan temizlenir ve ölçü alınır. Bu seans sonunda bireye geçici diş hazırlanır. İkinci seansta şekil beğenme işlemi başlar. Hasta ile mumlardan yapılmış dişlerin boyu, dudağa göre orantısı ve diğer ayrıntılara göre oynama yaparak en iyisini ve beğeniye göre değişiklik yapılır. Üçüncü seansın sonunda dişlerin şeklini belirlenir. Zirkonyum alt yapının üzerine yapılarak dişler ortaya çıkar. Son aşamada hastanın fikri sorularak herhangi bir şikayeti varsa düzenlemeler yapılır. Hastanın beğenisinden sonra kaplama ağza takılır. Diş yapıştırma da kullanılan ilaçlar kolayca donduğu için diş etini temizlenerek dişler tam oturtulmalıdır. Hasta da dişlerinden memnun olarak klinikten ayrılır.

Telefon
WhatsApp

Sana nasıl yardımcı olabiliriz?

Sorun mu yaşıyorsun?