Dt. Ahmet Dikici Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği - Konya Diş Hekimi

Konya Çocuk Diş Hekimi - Pedodonti

Konya Çocuk Diş Hekimi

Çocuk diş sağlığı her çocuk için önemlidir. Çocukların ilerleyen yaşlar da dişlerinde bir ağrı olmaması için mutlaka ailelerin çocuklarında diş sağlığına dikkat etmesi gerekir. Her çocuk küçük yaşta şeker ve çikolata gibi ürünleri yemeyi sever. Genellikle bu gibi sağlıksız şeyleri yediğiniz zaman dişler de kısa sürede çürür. Ancak bu gibi şeylerin önüne geçmek için ağız bakımını yaptırmak gerekir. Diş bakımını düzenli olarak yapıldığı zaman genellikle bir sorunla karşılaşılmamış olur. Bu nedenle Konya Çocuk Diş Hekimi olarak hizmet almanız da mümkün.

Konya Çocuk Diş Tedavisi

Genellikle belli bir yaşa gelen çocuklar da mutlaka ağız ve diş bakımının da yapılması gerekir. Ağız ve diş bakımları uzman doktorlar tarafından yapılır. Diş bakımı sadece belli dönemler de yapılır. Çok sık diş bakımına gittiğiniz zaman genellikle bu durum diş minelerine zarar verir. Çocuklar diş bakımı da oldukça sağlıklıdır. Özellikle çocuklar da diş çürümesi gibi durumlar meydana geldiği zaman direkt olarak doktora götürdüğünüz de bakımları da yapılmış olacaktır. Bu nedenle diş çürümesi gibi durumlarla karşılaşmamak için çocukları her yıl diş bakımına götürmek de fayda var. Genellikle doktora gittiğiniz zaman ne kadar süre de bir bakıma gelinmesi hakkında bilgi verir. Yetişkinler de bu durum daha sık olurken çocuklar da ise daha aralıklı olabilir. Özellikle aileler genellikle diş sorunu meydana geldiği zaman çocukları doktora götürmeyi tercih eder.

Konya Çocuk Diş Hekimi arıyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çocuk Diş Sağlığı için Neler Yapılmalıdır?

Ağız sağlığı hemen hemen birçok kişi açısından oldukça önemlidir. Ağız sağlığına önem verdiğiniz zaman genellikle ağız ve dişler de meydana gelen sorunlar da hemen oluşamaz. Özellikle çocuklar da dikkat edilmediği zaman ağız ve dişler de ciddi anlamda sorunlar meydana gelebiliyor. Bu gibi durumlar da yemeklerine dikkat etmek oldukça önemlidir. Dişlere zarar veren şeylerden kaçınmak gerekir. Aksi durumda sık sık doktora giderek dişleriniz için dolgu veya çekme işlemi yaptırabilirsiniz. Genellikle çocuklar da küçük yaşta diş sorunları daha sık meydana gelir. Aileler dişlere bakıp gerekli özeni gösterdiği zaman genellikle herhangi bir sorunla da  karşılaşmaz. Bu nedenle dişçi seçimi de önemlidir.

Çocuk Diş Sağlığı için Pedodonti Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Poliklinik seçimi hemen hemen herkes açısından önemlidir. Ağız ve diş sağlığı için iyi bir poliklinik ve doktor seçimi yapmak gerekir. Genellikle doktor seçimi yaparken çevrenizden bu konuda destek alabilirsiniz. Özellikle doktor tavsiyesi önemlidir. Birçok insan memnun kaldığı doktorları önerir. Bu gibi doktorlardan daha güvenilir bir şekilde hizmet alabilirsiniz. Böylelikle ağız ve diş sağlığı konusunda da herhangi bir sorun yaşadığınız zaman güvenilir hizmet veren doktorlardan faydalanmış olursunuz.

Çocuk Diş Sağlığı ile ilgili Bilgiler

Konya çocuk diş hekimi alanına giren 0-14 yaş arası çocukların süt ve daimi dişlerinin korunması büyük önem arz eder. Çocuklarda ki çürük oluşumlarının tedavisi düzenli diş hekimi kontrolleri ile sağlanabilir. Erken teşhis son derece önemlidir. Bebeklik çağından itibaren çocukların ağız-diş sağlığını ve çene-yüz bölgesi gelişimini takip ve tedavi ediyor aynı zamanda gerekli olan her türlü tedavi ve koruyucu uygulamaları gerçekleştiriyoruz. 

Çocukların ağız ve diş sağlığının mükemmel olması, 6 ayda 1 düzenli yapılan diş hekimi kontrolü ile sağlanır. Bu kontroller sırasında ağız ve diş sağlığını tehdit eden her türlü sorunu tespit ediyoruz.  

Çocuk diş hekimliği alanında ağız-diş bakımı ve beslenme önerileri, çocuk protezleri, diş çekimi, diş çürüğünden koruyucu uygulamalar, diş travma tedavileri pedodonti alanında uzman olduğumuz uygulamalardan bir kaçıdır.

Telefon
WhatsApp

Sana nasıl yardımcı olabiliriz?

Sorun mu yaşıyorsun?