Dt. Ahmet Dikici Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği - Konya Diş Hekimi

Konya Protez Diş Uzmanı & Hekimi Ahmet Dikici

Konya Protez Diş

Günümüzde birçok hastalıklar için kolayca tedavilerimizi yaptırabileceğimiz hastaneler olduğu kadar özel hastanelerinde olması bizlere sağlanan olanaklar arasında yer almaktadır bu konuda Konya da artık oldukça fazla imkânlar bizlere sunulmaktadır bu imkânlar arasında diş hekimlerinin de olması ve oldukça uzman hekimlerin bulunması daha sağlıklı ve olumlu tedavilerin yapılmasına neden olmaktadır.

Biliyorsunuz ağız sağlığı çok önem taşımaktadır birçok hastalıkların başlangıç noktasının sağlıklı olması sizlerin daha sağlıklı olmanızı sağlayacaktır.

 Ağız sağlığında önemli bir bölüm olan diş protezi bulunmaktadır sizlere diş protez’ini tanıtmaya ve hangi durumlarda başvurulduğunu açıklamaya çalışalım.

Konya'da Protez Diş Kimler Tarafından Yapılır?

Öncelikle diş protezinin hekimliğini bitirdikten sonra ayrıca eğitimlerini tamamlayan hekimler tarafından uygulandığını belirtmek isteriz Oldukça önemli bölümler arasında yer aldığını hatırlatalım. Sabit protez bilindiği gibi köprü dediğimiz dişler üzerine oturtulup porselen kaplamalar ile hazırlanan yöntemlerinden bir tanesidir kesilen diş yâda dişlerinizin üzerine oturtma şekli ile uygulanan tedavidir.

Diş Protezi Kullanımı

Damak protez yâda hareketli protez genelde ağız içerisinde eğer diş var ise bu dişlerden destek alınarak uygulanmaktadır. Diş protezleri kullanımına alışmakta zaman alması ile bilinmektedir fakat bunlara rağmen hastaların tercihlerine yönelik uygulandığını belirtelim. Kancalı olarak da hazırlanan protez diş çeşitlerinin de olduğunu hatırlatmak isteriz.

Üç çeşit protez vardır bunları genelde ağız ve dişlerinizin durumuna göre uygulanmaktadır kaybedilmiş diş yâda boşlukların şekline göre yapılması ve bunların bazen de implant üzerine uygulanan, tam damak veya yarım damak yani kısmı protez olanlar ile birlikte gizli kancalı olmak şartı ile hazırlanan çeşitleridir.

Konya Protez Diş - Kullanılan Malzemeler

Kullanılacak malzemelerin yine yapılacak olan işlem ile uygun olarak kullanılması daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacağı gibi uzun yıllar kullanmanızı da sağlayacaktır. Buda hekimlerinizin sizlere vereceği bilgiler doğrultusunda olacaktır.

Bu tedavi sonrasında ağızda eksik olan dişlerin yerine uygulanan protez dişler ile hem daha rahat çiğneme hem de sağlıklı ağız yapısına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Protez Diş ile ilgili Bilgiler

Diş protezlerinin uygulanması önemli aşamalardan oluştuğu için profesyonel bilgi ve beceri önem taşımaktadır bu konu üzerine artık ilimizde oldukça fazla diş hekimlerinin bulunması bu ihtiyaçlarınızı daha rahat karşılamanızı sağlayacaktır.

Telefon
WhatsApp

Sana nasıl yardımcı olabiliriz?

Sorun mu yaşıyorsun?