Konya Estetik Diş Dolgusu - Diş Dolgu Fiyatları

Konya Estetik Diş Dolgusu

Şimdiler de siyah dolgunun yerini estetik dolgu almaya başlamıştır. Dişlerdeki eksiklik ve hasarlı durumlar estetik dolgu uygulamasıyla çözümlenmiştir. Estetik dolgu hem ön hem de arka dişlere uygulanmaktadır. Özel bir ışık kullanılarak yapılmaktır. Amalgam dolgular estetik görünmediğinden estetik dolguya yönelen birçok hasta vardır.

Estetik diş dolgusu kompozit ve porselen malzemeden hazırlanmaktadır. Günümüzde tüm dişlere uygulaması vardır. Konya estetik diş dolgusu sayesinde hayalini kurduğunuz dişlere sahip olabilirsiniz.

Estetik diş dolgusu neden yapılır? Güzelliğin en önemli tamamlayıcısı dişlerdir. Kusursuz bir gülüş güzelliğin temelidir. Kim kusursuz bir gülüşe sahip olmak istemez ki? Daha güzel ve hoş görünmek isteyenlerin durumlarına çare olarak estetik dolguyu öneriyoruz. 

Estetik diş dolgusu dişinizde bir çatlama, kırılma, çürüme ya da başka herhangi bir sebebin neden olduğu oyuklar gibi problemli oluşumların sağlıklı bir şekilde doldurulması işlemidir. Dişlerde estetik amaçlı yapılan dolgular daha parlak ve sağlıklı bir görünüm elde etmek amacıyla uygulanır. Kimse yapay bir diş yapısına sahip olmak istemez. Doğal görüntüyü en iyi estetik diş dolgusu sağlar.  

Estetik Diş Dolgusu Yaptırmak İstiyorsanız Hemen İletişime Geçin!

Konya Diş Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Konya Estetik Diş Dolgusu - Diş Dolgu Fiyatları

Estetik dolgular siyah dolguların oluşturduğu kötü görüntüye alternatif olarak getirilmiştir. Dayanıklı olmaları sayesinde şimdilerin en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasında yer alırlar. Estetik dolguların sunduğu avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür;

Konya Diş Dolgusunun Özellikleri

  • Estetik dolgular dişlerle aynı renktedir. Bu sayede dışarıdan bakıldıklarında anlaşılmazlar.
  • Estetik ve doğal görünürler.
  • Her yaştan sonra uygulanabilir.
  • Alerjik reaksiyona neden olmaz.
  • Sıcak ve soğuk hassasiyeti yaratmaz.
  • Ağızdaki tüm dokularla uyumludur.
  • Uzun seneler aynı dayanıklılıkla kullanılabilirler.
  • Diş rengine ve dokusuna uyumludur. Bu sayede hızlıca uygulanırlar. Uzun seneler kullanılabilirler.
Konya Estetik Diş Dolgusu - Diş Dolgu Fiyatları

Konya Estetik Diş Dolgu Uygulama Süresi

Konya Estetik Diş Dolgusu - Diş Dolgu Fiyatları

Estetik dolgunun sunduğu birçok avantaj olması sayesinde şimdilerde en çok talep edilen yöntemler arasında yer alır. Dolgu işlemi süresi dolgu yapılacak diş sayısı, dişteki tahribat büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Ama genel olarak yarım saatlik süre içerisinde tamamlanabilmektedir.

Konya Diş Dolgusu S.S.S.

Herkes dişlerinin çok güzel olmasını ister. Estetik dolgularda bunun için üretilmiştir. Estetik dolgu fiyatları amalgam diş dolgu fiyatlarıyla karşılaştırıldığı zaman daha yüksek seçenekler çıkar. Diş dolgusu fiyatları da kullanılan malzemeye göre değişiklikler gösterir. Kompozit ya da porselen dolgusu için bütçenize göre bir seçeneğe ulaşmanız mümkündür. Dolgu yapılacak diş sayısı, dişteki deformasyon gibi durumlarda fiyatı etkiler. Ama ağız ve diş sağlığınız için en kaliteli ve uygun seçeneği seçmeniz gerektiğini unutmayın.

Günümüzde birçok insan dişleri için  estetik dolguları tercih eder. Dolgudan sonra en büyük endişe dişlerin düşüp düşmeyeceğidir. Dolgu düşmesinin temel nedeni sert yiyecekler ve uygulama yapan doktorun eksik uygulamalarıdır. Estetik dolgu yapılırken bir takım hususlara dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Dişinizdeki boşluğun tam ölçülerine uygun malzeme kullanılması gerekir. bunlar uygun şekilde yapıştırılmalıdır. Ayrıca kesinlikle sert yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Bunun yanı sıra tırnak yeme ve kalem ısırma gibi alışkanlıklardan da bırakılmalıdır. Eğer dolgulara dikkat ederseniz 5 – 10 sene boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu süreden sonra yenilemeniz gerekecektir. Sağlıklı ve kaliteli dolgular size kaliteli bir ağız ve diş sağlığı sunacaktır. Bunu göz önüne alarak bir merkez ve doktor seçmeniz gerektiğini unutmayın.

Konya Diş Dolgusu ile ilgili Bilgiler

Dişin en dış tabakası olan Mine ve Dentin kısmında oluşan çürükler tedavi edilmezse dişin sinirine kadar ilerler ve diş kaybına sebep olur. Bu çürüklerin tedavisinde dolgu ile çözüme gidilir. Hem ön dişlerde, hem de arka dişlerde estetik dolgu uygulamaları rahatlıkla yapılabilmektedir. Dişlerin kendi renginde olan bu dolgular kompozit dolgu olarak da bilinir. Dolgu yapılırken madde ışın ile sertleştirilmiştir. Bu nedenle dolgular son derece dayanıklıdır.  

Diş Şikayetleriniz & İletişim İçin
Formu Doldurabilirsiniz