Konya Porselen Diş Dolgu - Porselen Dolgu

Konya Porselen Diş Dolgusu

Doğal dişle estetik uyumları mükemmel olan porselen diş dolgular dişin eksik olan bölümünün anatomik esaslara göre tamamlanması işlemidir. Genellikle dişte fazla kayıp olan durumlarda bu dolgu yöntemi kullanılır. Normal dolgu maddeleriyle onarılan dişlerin dayanıklılıkları %50 artmaktadır . Oysa porselen dolgular ile onarılan dişlerin dayanıklılıkları %75 kadar artış gösterir. 

Porselen Diş Dolgusu Yaptırmak İstiyorsanız Hemen İletişime Geçin!

Konya Porselen Diş Dolgusu Neden Yapılır?

Konya Porselen Diş Dolgu - Porselen Dolgu

Dişte fazla madde kaybı varsa diş dolgusu kaçınılmazdır. ve genelde arka azı dişlerde uygulanır. Diş dolguları hem estetik olup, hem de çiğneme basınçlarına dirençli, uzun vadede güvenilir bir tedavi şeklidir.

Porselen Diş Dolgusu Kaç Seansta Yapılır?

Porselen diş dolgusu yapımı, genel olarak iki seansta tamamlanmaktadır. Birinci seansta, dişteki eski dolgu veya çürük temizlenir ve ölçü alınır. Yapılacak dolgunun rengine karar verilir. Diş geçici bir dolguyla kapatılır. Porselen dolgu yapılması için alınan ölçü laboratuvara gönderilir. İkinci seansta, geçici dolgu çıkartılarak laboratuvardan gelen porselen dolgunun doğal dişe uyumu, yüksekliği, rengi kontrol edilir. Gerekli düzeltmeler yapılır ve özel yapıştırıcısıyla dişe yapıştırılır.

Konya Porselen Diş Dolgu - Porselen Dolgu

Diş Şikayetleriniz & İletişim İçin
Formu Doldurabilirsiniz