Kategoriler
Blog

Diş Beyazlatma İşlemi Sırasında Kullanılan Yöntemler

Beyaz, bakımlı ve sağlıklı dişler, estetik açıdan en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Kişiler geçmiş dönemlerden beri çeşitli nedenlere bağlı olarak renk değişikliği yaşayan dişlerini beyazlatmak için birçok bireysel yöntem arayışı içine girmiştir. Teknolojinin gelişmesi ve sağlık sektöründe birçok yenilik yaşanması ile birlikte daha beyaz dişlere sahip olmak için diş beyazlatma tedavisi uygulanmaya başlanmıştır. Diş hekimleri tarafından da sıklıkla uygulanmakta olan tedaviler arasında yer alan diş beyazlatma, kişilerin diş yüzeyleri üzerindeki gözenekli mine yapısında meydana gelen organik, inorganik ve renkli maddelerin diş beyazlatma jelleri kullanılarak giderilmesi işlemine verilen isimdir.

Kişilerin dişlerinin rengi genetik faktörlere ve beslenme şekillerine göre zaman içinde daha koyu bir renk alabilmektedir. Bazı hallerde kişiler ağız ve diş sağlığına ne kadar önem verirse versin dişlerin rengi koyulaşmaya devam etmekte ve bireysel hamleler ile düzeltilememektedir. Bu noktada uygulanabilecek en akıllıca yöntem diş beyazlatma tedavisidir. Uygulama, alanında uzman kişiler tarafından yapıldığında ve önerilen tavsiyelere uyulduğunda sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Diş Beyazlatma İşlemi Sırasında Kullanılan Yöntemler

Diş Beyazlatma İşlemi Sırasında Kullanılan Yöntemler
Diş Beyazlatma İşlemi Sırasında Kullanılan Yöntemler

Dişler çocukluk döneminden itibaren meydana gelen yapısal bozukluklar, anne karnında iken ya da bebeklik döneminde aşırı antibiyotik tüketilmesi, içme sularında bulunan flor, gündelik hayatta aşırı şekilde tüketilen çay, sigara, kahve ya da renkli gıdalar nedeni ile renk değişikliğine uğrayabilmektedir. Diş yapısı üzerinde meydana gelmekte olan renk değişiklikleri, dış ve iç renk değişikliği olarak iki gruba ayrılmaktadır. Daha beyaz ve daha sağlıklı dişlere sahip olmak isteyen kişiler, Konya diş beyazlatma tedavileri ile istedikleri sonuçlara çok kısa bir süre içinde ulaşabilmektedir. Uzman hekimler tarafından yürütülmekte olan diş beyazlatma işlemleri, iki şekilde tamamlanabilmektedir. Bu yöntemleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

– Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Power Bleaching olarak da bilinen bu yöntem, yaklaşık bir saat süren ve klinik ortamlarda tamamlanan bir uygulamadır. Uygulama sırasında renk değişikliğine uğramış olan diş yüzeyine beyazlatıcı jeller sürülmekte ve özel ışık cihazları ile tepkimeye girmesi beklenmektedir. Uygulama son derece hızlı bir şekilde tamamlanmakta ve ciddi bir etki göstermektedir. Power Bleaching diş beyazlatma uygulaması diş renginin üç dört ton açılmasını sağlamaktadır.

– Ev Tipi Diş Beyazlatma

Home Bleaching adı ile de bilinen bu uygulama diğer uygulamaya göre çok daha uzun sürmektedir. Uygulamanın süresi beş ile yedi gün arasında değişmekte ve bu süre kişilerin diş yapısında meydana gelen renklenmeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Uygulama öncesinde kişilerin ağız yapısına uygun bir ağızlık tasarlanmakta, bu ağızlığa jeller yerleştirilerek kişilerin gün içinde dört ile sekiz saat kullanması beklenmektedir. Ev tipi diş beyazlatma uygulamasında kişiler yaklaşık bir hafta sonra istenilen diş beyazlığına sahip olabilmektedir. Diş beyazlatma yöntemleri kişilerin ağız yapısı ve diş yapısının koyulaşmasına bağlı olarak belirlenmektedir.