Kategoriler
Blog

Diş Dolgusu Seçimlerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kliniğimizde diş dolgusu, hekimlerimiz tarafından en iyi şekilde yapılmaktadır. Diş dolgusu çürümüş, kırılmış veya zarar görmüş dişlere eski fonksiyonlarını yeniden kazandırmak için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemle birlikte dişte oluşan zararın ilerlemesi durdurularak diş kayıplarının önüne geçilmiş olunur. Kliniğimizin önemli ve faydalı hizmetlerinden olan diş dolgusu uygulandıktan sonra dişlere bakterilerin girmesi engellenerek dişler eski sağlıklı haline geri kavuşur.

Konya Porselen Diş Dolgu - Porselen Dolgu
Konya Porselen Diş Dolgu – Porselen Dolgu

Diş Dolgusu Seçimi

Kliniğimizde diş dolgusu sırasında birçok farklı seçenek sunuyoruz. Kullandığımız cihazlardaki teknolojik gelişmeler ve doktorlarımızın alanlarındaki tıbbi birikimleriyle birlikte hastalarımıza en iyi gelecek dolgu şeklini tespit edebiliyoruz. Böylece hastalarımıza en uygun tedaviyi uygulama imkânı buluyoruz. Kliniğimizdeki dolgu seçeneklerinden biri amalgam dolgudur. Cıvanın bakır, gümüş ve kalayla karışmasıyla meydana gelir. Hekimlerimizce dişlerdeki boşluğu doldurmak için kullanılır. Bir diğer dolgu seçeneğimiz de kompozit dolgudur. Toplum arasında ışınlı dolgu olarak bilinen bu dolgu çeşidini birçok madde bir araya gelerek oluşturur.

Dişlerdeki kırık, çürük ve çatlakların doldurulması ve tedavisinde kullanılır. Bir diğer dolgu seçeneğimiz porselen dolgudur. Porselen dolgular diş eksikliği olduğunda kullanılarak diş eksiklerini kapatırlar. Amalgam dolguya göre daha kullanışlı olan ve estetik olan bu yöntem diş rengine göre uygulanabilir.

Diş Dolgusu Çeşitleri

Geçmişte sadece diş çürüklerinin doldurulması için kullanılan dolgular günümüzde pek çok farklı nedenle kullanılıyor. Dişlerimizdeki çeşitlilikle birlikte (azı, ön diş, öğütücü diş vb.) diş dolgularımız da çeşitlenmiştir. Kliniğimizde de gelişmiş teknolojiyle birlikte her türlü ihtiyaca göre Konya diş dolgusu tedavisi uygulanmaktadır. Kliniğimizde uygulanan diş dolgusu çeşitleri: Ön diş dolgusu, kırık diş dolgusu, ayrık diş dolgusu, estetik diş dolgusu, geçici diş dolgusu, lazer diş dolgusu, vidalı diş dolgusu ve renkli diş dolgusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir