Dt. Ahmet Dikici Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği - Konya Diş Hekimi

Konya Diş Çürükleri & Kırıkları Tedavisi - Restoratif Diş Uzmanı

Konya Diş Çürükleri & Kırıkları Tedavisi

Diş çürükleri, hayatımızda bir çok olumsuzluklar yaratarak günümüzün kötü geçmesine sebep olan, tedavi edilmezse ağızdaki bütün bölgelere yayılan ve tedaviden başka hiçbir şekilde geçmeyerek psikolojimizi kötü yönde etkileyen bir sağlık sorunudur Bununla başa çıkmak için bazen büyüklerimizin söylediği doğal yöntemler denesek de bu ağrıyı geçirmiyor ne yazık ki. Bazen daha fazla sızlamasına da neden olabiliyor. Bundan dolayı ağrıdığı andan itibaren diş doktoruna görünmeli ve dişin durumunun ne olacağına doktorun yaptığı muayeneyle karar verilmelidir. Konya’da Diş Çürükleri & Kırıkları için sunduğumuz tedavilerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Restoratif diş tedavisi nedir?

Doktorun yaptığı muayene sonucunda dişin hangi tedaviye ihtiyacı olduğuna karar verilir. Restoratif diş tedavisi de bunlardan birisidir. Diş çürüğü ve kırığı tedavisi olarak da bilinen bu tedavide dişlere gereken bakım yapılır. Çürük diş için önce çürük olan bölgenin temizlenmesi işleminin ardından dişin kurtarılması için gerekli olan ne varsa yapılır. Çok kötü olan ve eski haline dönemeyen dişler ise bir takım ilaçlar yardımıyla iyileştirilmeye çalışılır.

Diş Çürüğü Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Genç yaşlı, büyük küçük demeden her yaştan insanlara uygulanan restoratif diş tedavisi yapılırken korkmanıza ve endişe duymanıza gerek kalmıyor. Her  şey diş hekiminin kontrolü altında gerçekleşiyor ve çocukların korkmaması için uygulanan yöntemlerle tedavi süreci daha keyifli hale geliyor. Bu tedaviyle eski gülüşüne kavuşmak, kabus olan uykusuz gecelerde sağlıklı dişlerle uykuya dalmak ve zamanınızdan verim almak için sizde tercihinizi Konya diş çürüğü ve kırığı tedavisi yapılan merkezlerde ve hastanelerde yaparak yeni dişlerinizle birlikte daha güzel gülebilirsiniz.

Diş Çürüğü Tedavisi Sıkça Sorulan Sorular

 

Bu tedavi estetik bir görüntü kazandırıyor mu?

Diş şekillerinin ve renklerinin değiştirilmesiyle hastalara estetik bir görüntü sağlıyoruz. Restoratif diş tedavisinde dişler, diş eti, dudak, kas, iskelet yapısı ve eklemleri kapsayan, uyumlu ve istikrarlı bir çiğneme sistemi geliştirilir. Özetle gülüş tasarımı; hekimliğin ve sanatın birlikte uygulanarak, ideal gülüşün sağlanmasıdır. Eğer ağız ve diş sağlığında oluşan problemler sizi hem estetik hem fonksiyonel açıdan rahatsız ediyorsa, onları bu bakış açısı ile restore edecek ve eski haline en yakın biçime getirecek olan diş hekimlerimize güvenebilirsiniz.  

 

Bu tedavi yöntemi dişlere zarar verir mi?

Restoratif diş tedavisinde kullanılan ürünler dişe hiçbir zarar vermeden aksine dişin mükemmel bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Bu sayede dişin estetik hali yeniden ortaya çıkmaya başlar. Restoratif çürüyen kırılan ve yapısı bozulan dişin yeniden restore edilme işlemidir. Her ne kadar dişe uygulanan beyaz dolgu işlemi olarak bilinse de aslında bu yanlıştır. Bu tedaviyle bütün kötü dişler iyileşerek çürük ve kırık dişlere bakım yapılır.

Konya Diş Çürüğü & Kırığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ağız ve diş sağlığında oluşan rahatsız edici problemlere Restoratif diş tedavisi ile çözüm buluyoruz. Diş sert dokularında bakterilerden kaynaklanan çürük ya da çürük dışı sebeplerden meydana gelen madde kayıplarının onarılmasını sağlıyor ve kaybolan estetik ve fonksiyonun hastaya tekrar kazandırılmasını sağlıyoruz.  

Telefon
WhatsApp

Sana nasıl yardımcı olabiliriz?

Sorun mu yaşıyorsun?