Dt. Ahmet Dikici Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği - Konya Diş Hekimi

Kullandığımız Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Kullandığımız Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Diş beyazlatma işlemi, parlayan bembeyaz sağlıklı bir gülümseme sağlamasının yanında, kişinin kendine olan güvenini de arttırır. Sararmış dişlerin etkisi ile öz güven eksikliğinden kişiler gülümseme sırasında dişlerini göstermemeye çalışır. Fakat günümüzde uygulanan birçok diş beyazlatma işlemi sayesinde insanlar daha öz güvenli olabiliyorlar. Diş beyazlatma işlemi için kliniğimizde alanında uzman doktorlar ile sizlere kaliteli bir hizmet sağlıyoruz. Kliniğimizde de uyguladığımız Bleaching olarak da bilinen diş beyazlatma işlemi 2 farklı yöntemle uygulanmakta, seçilen yöntem söz konusu dişin durumuna göre değişmektedir.

Ofis Tipi Beyazlatma

Ofis tipi beyazlatma işlemi ya da diğer ismi ile Power Bleaching; yöntemler arasında en etkili beyazlatma yöntemidir. Beyazlatma işlemin için kullanılan beyazlatıcının, peroksit oranı yüksek olduğu için beyazlatma işlemi daha hızlı, güvenilir ve kalıcılığı en uzun olan beyazlatma işlemidir. Beyazlatma işlemi öncesinde etkili bir sonuç için ilk önce diş taşı temizliği yapılır. Ortalama 2 ile 3 seanstan oluşur fakat dişteki renklenmeye göre seans sayısı değişebilir. Kliniğimizde uzman ekip arkadaşlarımız tarafından yapılan beyazlatma işleminden önce diş etleri zarar görmemesi için korunmaya alınır. Daha sonra, dişlere beyazlatma jeli uygulanır. Seanslar arasında dişlerin rengini değiştirebilecek gıdalardan uzak durulması gerekmektedir.

Ev Tipi Beyazlatma

Home Bleaching yani ev tipi beyazlatma; diş rengi saptanır ve tedavi öncesi ağızdan alınan ölçü ile kişiye özel hazırlanmış olan şeffaf ağızlık üretilir. Ofis tipi beyazlatma işlemine göre bu işlemde kullanılan beyazlatıcının, karbamid peroksit oranı düşüktür. Kliniğimizde kişiye özel hazırlanmış olan şeffaf ağızlık içerisine hastaya verilen beyazlatıcı jel ile kullanılır. Ortalama 1 hafta içerisinde istenilen beyazlığa ulaşır. Diş rengine ve jele bağlı olarak, günde ortalama 4 ya da 8 saat kullanılması gereklidir.

Konya diş beyazlatma işlemlerine de sizlere hizmet veren kliniğimizde tüm işlemler yüksek hijyen seviyesinde gerçekleştirilmektedir. Diş beyazlatma hizmetimiz ve daha fazlası hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Telefon
WhatsApp

Sana nasıl yardımcı olabiliriz?

Sorun mu yaşıyorsun?